Październik 16 2019 00:25:35
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


DROBNIN DWÓR - KSIĘGA DUSZ

Numer 1

Ponikiewski Stefan (rodzice: Stanisław, Jadwiga Rychłowska), urodzony: 21.06.1881 Brylewo, wyznanie: rzymsko-katolickie, poprzednie miejsce zamieszkania: Brylewo, data zamieszkania: 21.02.1910.
Ponikiewska Zofia (rodzice: Gustaw, Teodora Moszczeńska), urodzona: 31.03.1890 Kościan, wyznanie: rzymsko-katolickie, poprzednie miejsce zamieszkania: Jasień (Kościan), data zamieszkania: 6.08.1918.
Ponikiewski Kazimierz, urodzony 29.06.1919 Leszno.
Ponikiewski Augustyn, urodzony 6.11.1920 Leszno.
Ponikiewska Jadwiga Teresa, urodzona 20.10.1922 Leszno.

1. Szwarcówna Stanisława (urodzona 16.10.1878 Poznań), wyznanie: rzymsko-katolickie, krawcowa, od 1.07.1928 do 1.10.1934.
2. Gęszczak Maria (urodzona 7.12.1895 Rakowo), wyznanie: rzymsko-katolickie, pielęgniarka, od 1.04.1920.
3. Sikora Maria (urodzona 29.11.1890 Smogorzewo), wyznanie: rzymsko-katolickie, kucharka, od 1.10.1920.
4. Ławniczak Stanisława (urodzona 4.12.1901), wyznanie: rzysmsko-katolickie, krawcowa, od 1.10.1934 do 21.10.1935.
5. Gogół Franciszek (urodzony 10.03.1913 Kosowo), wyznanie: rzymsko-katolickie, ogrodnik, od 1.03.1934 do 1.06 1935.
6. Augustyniak Jan (urodzony 26.05.1915), wyznanie: rzymsko-katolickie, ogrodnik, od 30.05.1935 do 31.07.1936.
7. Theimer Małgorzata (urodzona 30.10.1890), wyznanie: rzymsko-katolickie, książkowa, od 4.06.1936 do 7.07.1936.
8. Jakubowski Stanisław (urodzony 9.08.1919 Smolice), wyznanie: rzymsko-katolickie, ogrodnik, od 13.08.1936.
9. Nowak Władysława (urodzona 26.05.1906 Stępuchowo), wyznanie: rzymsko-katolickie, pokojówka, od 4.02.1937.
10. Zaworska Agnieszka (urodzona 18.12.1887 Radlin), wyznanie: rzymsko-katolickie, krawcowa, od 10.10.1938.
11. Kurpisz Zofia (urodzona (6.02.1895 Chobienice), wyznanie: rzymsko-katolickie, krawcowa, od 8.02.1939.

Numer 2
Wodzyńska Stanisława, Wodzyński Józef.
Stachowiak Jan, Stachowiak (z domu Andrzejczak) Antonina, Stachowiak Maria, Nowak Waleria, Andrzejczak Jan, Andrzejczak Tadeusz.

Numer 3
Prałat Nepomucen, Prałat Franciszka, Prałat Stanisława.
Skrzypczak Łukasz, Skrzypczak Józef.
Janiszewski Ignacy, Włodarczak Ludwika, Włodarczak Stanisław, Jankowska Barbara, Jankowska Magdalena, Włodarczak Władysław, Włodarczak Józef, Włodarczak Helena.

Numer 3/1
Janiszewski Ignacy, Janiszewska Ludwika, Janiszewski Sylwester, Janiszewski Teodor.

Numer 4
Jankowski Antoni, Jankowska Franciszka, Jankowski Stanisław, Jankowska Pelagia, Jankowski Stefan, Jankowski Ludwik, Jankowski Kazimierz.

Numer 4
Matyasz Michał, Matyasz Katarzyna, Matyasz Ludwika, Matyasz Zofia, Matyasz Stanisław, Matyasz Teodora, Matyasz Władysława, Matyasz Jan.

Numer 4
Kędzia Józefa, Kędzia (zamężna Skrzypczak) Pelagia, Kędzia Franciszka, Kędzia Władysław, Kędzia Stanisława, Kędzia Helena, Kędzia Jan, Skrzypczak Stefan, Skrzypczak Józef, Skrzypczak Zdzisława.

Numer 4
Janiszewski Jan, Janiszewska Anna, Janiszewski Stefan, Janiszewski Czesław, Janiszewska Stanisława, Janiszewski Franciszek, Janiszewski Stanisław, Janiszewska Teresa.

Numer 5
Krause Antoni, Krause Katarzyna, Maćkowiak Franciszek, Maćkowiak Agnieszka, Maćkowiak Cecylia, Maćkowiak Franciszek (syn), Maćkowiak Jan.

Numer 5
Błaszczyk Ignacy, Błaszczyk Marcin, Błaszczyk Franciszka, Błaszczyk (zamężna Kędzia) Marianna, Kędzia Jan, Kędzia Maria, Kędzia Genowefa.

Numer 5
Jabłońska Franciszka, Jabłońska Agnieszka.

Numer 6
Ratajczak Antoni, Ratajczak Agnieszka, Ratajczak Stanisław, Ratajczak Wacław, Ratajczak Walentyna, Ratajczak Bronisława, Ratajczak Helena.

Numer 6
Stachowiak Jan, Stachowiak Magdalena, Stachowiak Ludwika, Stachowiak (zamężna Mikołajczak) Weronika, Stachowiak Jan, Mikołajczak Władysław, Mikołajczak Kazimiera, Mikołajczak Jan, Stachowiak Józef, Stachowiak Magdalena.

Numer 6
Janiszewski Andrzej, Janiszewska Agnieszka, Janiszewska Pelagia, Janiszewska Marianna, Janiszewski Stefan Janiszewski Władysław, Janiszewski Jan, Janiszewski Józef, Janiszewska Stefania.

Numer 6
Janiszewski Walenty, Janiszewska Antonina,, Janiszewska (zamężna Ratajczak) Jadwiga, Janiszewska Antonina (córka), Ratajczak Walenty, Ratajczak Henryk, Ratajczak Stanisław.

Numer 7
Jabłoński Wawrzyn, Jabłońska Marianna, Jabłońska (zamężna Adamska) Stanisława, Jabłońska Franciszka, Jabłońska Joanna, Jabłoński Józef.

Numer 7
Szpurka Michał (stangret), Szpurka Jadwiga, Szpurka (zamężna Grzeszkowiak) Antonina, Szpurka Stefan, Szpurka Pelagia, Szpurka Czesław, Szpurka Władysława, Grzeszkowiak Józef, Grzeszkowiak Krystyna, Grzeszkowiak Józef, Szpurka Urszula, Szpurka Jerzy, Szpurka z domu Florczak (żona Stefana).

Numer 8
Maślankiewicz Ignacy, Maślankiewicz Michalina, Maślankiewicz Stanisław, Maślankiewicz Feliks, Maślankiewicz Józef, Maślankiewicz Stanisława, Maślankiewicz Jadwiga, Maślankiewicz Jan.

Numer 8
Wrotyński Sylwester (kołodziej), Wrotyńska Stanisława, Wrotyńska (zamężna Dziedzic) Julianna, Wrotyński Stefan, Wrotyński Teofil, Wrotyńśki Tadeusz, Wrotyńska Teresa.

Numer 8
Majchrzak Walenty, Majchrzak Apolonia, Majchrzak Pelagia, Majchrzak Stanisław, Spieg Anna, Spieg Kazimierz, Spieg Stefan.

Numer 9
Młodożyński Aleksander (służący), Młodożyńska Józefa, Młodożyński Stanisław, Młodożyńska Maria.

Numer 10
Chrustek Wawrzyn, Chrustek Antonina, Chrustek Marian, Chrustek Maria.

Numer 11
Lawrenc Wojciech (kucharz), Lawrenc Antonina, Lawrenc (zamężna Kubacka) Jadwiga, Kubacki Kazimierz.

Numer 11
Tomiński Franciszek, Piechocki Ludwik, Czwojdziński Albin, Talarowska Wiktoria, Tomińska (z domu Czyżak) Stefania.

Numer 12
Czyżak Stefania, Cichowska Maria, mikołajczak Stanisława, Borkowska Maria, Chmielewska Janina, Sobkowiak Maria, Andrzejewska Anna, Pelasz Kazimierz, Janicka Magdalena.

Numer 4
Dziedzic Wojciech, Dziedzic (z domu Biedrzyńska) Maria, Dziedzic Stanisław, Dziedzic Maria, Dziedzic Maria, Dziedzic Marian, Dziedzic Wanda, Dziedzic Edmund, Dziedzic Zygmunt.

Jankowiak Walenty, Jankowiak Józefa, Jankowiak Franciszek, Jankowiak Pelagia, Jankowiak Helena, Jankowiak Stanisław, Jankowiak Jan, Jankowiak Władysław, Jankowiak Bronisław.

Mika Andrzej, Mika (z domu Muszyńska) Stanisława, Mika Joanna,, Mika Stanisława, Mika Zenon.

___________________________________

Źródło:

AKTA GMINY OSIECZNA
Sygn. 326-327


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.03 3,175,605 Unikalnych wizyt