Październik 16 2019 00:25:59
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


DROBNIN WIEŚ - REJESTR MIESZKAŃCÓW

Numer 1
Stachowiak Wojciech, Stachowiak Katarzyna, Stachowiak Stanisław, Stachowiak Monika, Stachowiak Stansława, Stachowiak Piotr, Stachowiak Władysława, Stachowiak Józef.

Numer 2
Majorczyk Piotr, Majorczyk Stanisława, Majorczyk Franciszek, Majorczyk Feliks, Majorczyk Bronisława, Majorczyk Władysława, Majorczyk Kazimierz, Majorczyk Stanisław.

Numer 3
Chwaliszewski Antoni, Chwaliszewska Józefa, Chwaliszewski Antoni, Chwaliszewska Weronika, Chwaliszewski Aleksander, Chwaliszewski Roman, Chwaliszewska Stanisława, Chwaliszewski Henryk, Chwaliszewska Halina, Chwaliszewski Bronisław.

Numer 4
Marciniak Agnieszka, Marciniak Marcin, Marciniak Wiktoria, Marciniak Stefania, Marciniak Jan.

Numer 5
Wojciechowska Bibiana, Hoffmann Jan, Hoffmann Stanisława, Hoffmann Helena, Hoffmann Edward, Hoffmann Marianna, Hoffmann Zygmunt, Hoffmann Bogdan, Hoffmann Janina.

Numer 6
Katarzyński Stanisław, Katarzyński marcin, Katarzyńska Jadwiga, Katarzyńska Zdzisława, Katarzyński Czesław.

Numer 7
Pawłowski Jan, Pawłowska Jadwiga, Pawłowski Józef, Pawłowski Jan, Pawłowski Stanisław.

Bez numeru
Drewniak Antoni.

Numer 9
Rzeźnik Piotr, Urbanowski Jan, Urbanowska Józefa,, Urbanowski czesław, Urbanowska Cecylia, Urbanowski Feliks, Chwaliszewski Stanisław, Chwaliszewska Marianna, Chwaliszewska Zofia, Chwaliszewski Stefan, Chwaliszewski Marian, Urbanowska Franciszka, Urbanowska Teodozja, Urbanowska Teresa.

Numer 10
Śmieszchalski Jan, Śmieszchalska Barbara, Majorczyk Józef, Majorczyk Stanisława, Majorczyk Władysława, Majorczyk Waleria, Majorczyk Irena, Majorczyk Hieronim, Majorczyk Józef, Piotrowski Jóżef, Zjeżdżałka Michał, Zjeżdżałka Marianna, Zjeżdżałka Józef, Zjeżdżałaka Alojzy.
Płończak Wawrzyn.

Numer 11
Grzegorzewski Wawrzyn, Grzegorzewska Jadwiga, Grzegorzewska Helena, Grzegorzewska Stanisława, Gluma Władysław, Gluma Marianna.

Numer 12
Gaebel Karol, Gaebel Paulina, Gaebel Marta, Gaebel August, Gaebel Walter, Gaebel Klara, Gaebel Elza.

Numer 13
Glapiak Andrzej, Glapiak Agnieszka, Glapiak Walenty, Glapiak Władysława, Glapiak Władysław, Glapiak Marianna, Glapiak Zofia, Glapiak Pelagia, Glapiak Józef, Glapiak Ignacy, Kwilińska Halina.

Numer 14
Wawrzyniak Franciszek, Wawrzyniak Agnieszka, Wawrzyniak Franciszek, Wawrzyniak Stanisław, Wawrzyniak Feliks, Wawrzyniak Mieczysław, Wawrzyniak Cecylia, Jabłońska Antonina, Jabłońska Marianna.

Numer 15
Nowak Józefa, Piotrowski Stanisław, Piotrowska Antonina, Piotrowska Stanisława, Piotrowski Czesław, Piotrowski Józef. Piotrowski Kazimierz, Piotrowska Urszula, Biedrzyńska Stanisława, Biedrzyński ignacy, Dratwińska Teresa, Dratwińska Stanisława.

Numer 16
Pawlak Stanisława, Wasiołka Stanisław, Wasiołka Magdalena, Wasiołka Bolesław, Wasiołka Marian, Wasiołka Stanisław.

Numer 17
Kaczmarek Jan, Kaczmarek Marianna, Drewniak Stanisława, Drewniak Józefa, Musielak Józef.

Numer 18
Naskręt Jan, Naskręt Maria, Naskręt Pelagia, Naskręt Stanisława, Naskręt Maria, Naskręt Prakseda, Naskręt Stanisław.

Numer 19
Kozica Józefa, Kozica Wiktoria, Kozica Stanisław, Kozica Roman, Kozia Helena, Wolny Feliks.

Numer 20
Kaczmarek Ignacy, Kaczmarek Apolonia, Kaczmarek Józefa, Kaczmarek Stanisława, Kaczmarek Marian, Kaczmarek Halina.

Numer 21
1. Buczkówna Antonina Celestyna (rodzice: Tomasz, Maria Mleczko), urodzona 12.06.1899 Kościelniki/Kraków, kierownik szkoły powszechnej, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 3.09.1924.
2. Skrzypkówna Jadwiga Eufrozyna (rodzice: Józef, Maria Kubica), urodzona 10.10.1896 Granówiec/Odolanów, siostra pielęgniarka, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 5.10.1927 do 8.11.1933.
3. Kupikówna Wiktoria Zyta (rodzice: Hipolit, Albina Musikówna), urodzona 5.12.1897 Zyrdy/Lubliniec, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 5.10.1931 do 8.11.1933.
4. Porankiewicz Walerian (rodzice: Franciszek, Józefa Łagodzińska), urodzony 12.11.1906 w Gostyniu.
5. Szymańska siostra Fulgencja (rodzice: Ignacy, Jadwiga Kasperska), urodzona 12.02.1901 Poświętno/Kościan, siostra zakonna, wyznanie: rzysmsko-katolickie, zamieszkała od 17.01.1933 do 2.12.1933.
6. Ksiądz Szymkowiak Eryk (rodzice: Augustyn, Maria Puchalska), urodzony 12.04.1902 Grobelka/Śrem, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkały od 1.07.1933.
7. Gębała Zofia (rodzice: Paweł, Anna Wala), urodzona 16.11.1907 Mikuszowice, zakonnica, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 7.12.1933 do 17.09.1935.
8. Bastian S.M. Salezja Monika (rodzice: Hermann, Honorata Kwiatkowska), urodzona 28.01.1894 Radowisko Duże/Wąbrzeźno, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 29.11.1933 do 5.11.1938.
9. Florkowska Agnieszka Walentyna (rodzice: Franciszek, Katarzyna Pietrzak), urodzona 21.12.1912 Wałków/Krotoszyn, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 11.02.1937 do 14.08.1938.
10. Dypold Gertruda (rodzice: Franciszek, Anastazja Fuchs), urodzona 23.03.1913 Chodzież, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 2.04.1937.
11. Warwas siostra Anna-Cypriana (rodzice: Józef, Regina Zubina), urodzona 1.11.1908 Imielno/Pszczyna, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 20.08.1937 do 25.02.1938.
12. Cichowlas Marianna (rodzice: Stanisław, Maria Andrzejewska), urodzona 29.06.1899 Jeżewo/Gostyń, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 29.09.1937.
13. Siekierkowska Władysława siostra Balbina (rodzice: Walenty, Weronika Fine), urodzona 12.12.1913 Trzecienice/Bydgoszcz, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 2.03.1938.
14. Kaźmierczak Maria Magdalena siostra Beniamina (rodzice: Jan, Maria Ziętek), urodzona 0.08.1909 Ostrów Wielkopolski, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 16.06.1938.
15. Dutkiewicz siostra Amelia Władysława (rodzice: Józef, pellagia Dahlke), urodzona 20.06.1904 Poznań, siostra zakonna, wyznanie: rzymsko-katolickie, zamieszkała od 27.12.1938.

Numer 22
Bartkowia Franciszek, Bartkowiak Antonina, Bartkowiak Stanisława, Bartkowiak Zofia, Bartkowiak Jan, Chwaliszewski Roman, Chwaliszewska Genowefa, Bartkowiak Kazimierz, Sikorski Ignacy.

Numer 23
Banach Stanisław, Banach Maria, Banach Stanisława, Banach Stefan, Banach Łucja, Banach Czesław, Banach Walentyna, Banach Stefania, Banach Helena.

-----------------------

W tej samej księdze występowały jako ciąg dalszy wpisy odnoszące się do Zbytek.

DROBNIN – ZBYTKI

Numer 24
Dzik Władysław, Dzik Antonina, Dzik Franciszek, Dzik Władysława, Dzik Stanisława, Dzik Anna, Dzik Kazimierz, Dzik Eugenia, Dzik Tadeusz.

Numer 25
Musielak Józef, Musielak Michalina, Szczurek Jan, Szczurek Agnieszka, Szczurek Bogumiła, Szczurek Jan, Baum Antoni, Baum Katarzynam Baum Mieczysław, Heinze Bruno, Heinze Pelagia, Heinze Kazimierz.
Michalski Paweł, Michalska Józefa.

Numer 26
Nowak Józefa, Biedrzyńska Marianna, Biedrzyńska Jadwiga, Biedrzyńska Franciszka, Nowak Ignacy, Mikołajczak Anna, Pazoła Roman, Pazoła Roman, Pazoła Julian, Pazoła Weronika, Pazoła Regina.

Numer 27
Gabryszak Jan, Gabryszak Helena, Gabryszak Franciszek, Plewka Ignacy, Plewka Jadwiga, Plewka Irena, Plewka Marianna, Białecka Czesława.

Numer 28
Biernaczyk Michał, Biernaczyk Konstancja, Biernaczyk Władysława, Biernaczyk Czesław, Biernaczyk Józef, Biernaczyk Jadwiga, Jeruzel Jan, Jeruzel Maria.

Numer 29
Przybylski Andrzej, Przybylska Agnieszka, Przybylska Anna, Przybylski Jan, Przybylski Stanisław, Przybylski Piotr.

Numer 30
Ptaszyński Andrzej, Ptaszyńska Magdalena, Ptaszyński Czesław, Ptaszyńska Helena, Ptaszyński Walenty, Ptaszyńska Jadwiga, Glinkowska Wanda, Ptaszyńska Władysława, Ptaszyńska Joanna, Ptaszyńska Stanisława, Ptaszyńśki Władysław.

Numer 31
Kaczmarek Marianna, Kaczmarek Wiktoria, Kaczmarek Stanisław, Kaczmarek Stanisława, Kaczmarek Pelagia, Kaczmarek Franciszek, Kaczmarek Cecylia, Kaczmarek Jan, Kopeć Antoni.

Numer 32
Serwatka Franciszka, Serwatka Stanisław, Serwatka Antoni, Serwatka Antonina, Serwatka Władysław, Serwatka Stanisława, Serwatka Weronika, Serwatka Edmund.

Numer 35
Stachowiak Walenty, Stachowiak Marianna, Stachowiak Roman, Stachowiak Helena, Stachowiak Cecylia, Stachowiak Marian, Stachowiak Maria.

Numer 34
Kaczmarek Józef, Kaczmarek Józefa.

Numer 36
Musielak Barbara, Wilczyński Franciszek, Wilczyńska Józefa, Wilczyńska Jadwiga, Wilczyński Józef, wilczyński Stanisław, Wilczyński Jan.

Numer 37
Biedrzyński Michał, Biedrzyńska Seweryna, Biedrzyński Stanisław, Loręcówna Jadwiga, Mróg Antonina.

Numer 38
Dudziak Marcin, Dudziak Agnieszka, Dudziak Stanisław, Dudziak Stanisława, Dudziak Marianna, Dudziak Józef, Dudziak Teresa, Dudziak Łucja.

Numer 39
Ptaszyńśki Tomasz, Ptaszyńska Marianna, Musielak Piotr, Musielak Pelagia.

Bez numeru
Borowiak Jan, Borowiak Katarzyna, Borowiak Antoni, Borowiak Jóżef, Borowiak Weronika, Borowiak Janina.
Szymkowiak Augustyn, Szymkowiak Marianna, Szymkowiak Janina, Najduk Ludwika.

___________________________________

Źródło:

STAROSTWO POWIATOWE W LESZNIE
Sygn. 856-857


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.03 3,175,609 Unikalnych wizyt