Październik 16 2019 00:26:19
Nawigacja
· Strona główna
· FAQ
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
NASZA HISTORIA
· Symbole gminy
· Miejscowości
· Sławne rody
· Szkoły
· Biogramy
· Powstańcy Wielkopolscy
· II wojna światowa
· Kroniki
· Kościoły
· Cmentarze
· Dwory i pałace
· Utwory literackie
· Źródła historyczne
· Z prasy
· Opracowania
· Dla genealogów
· Czas, czy ludzie?
· Nadesłane
· Z domowego albumu
· Ciekawostki
· Kalendarium
· Słowniczek
ZAJRZYJ NA


DROBNIN - KSIĘGA DUSZ

Nazwiska występujące w indeksie:
Andrzejewski Peter, Biedrzyński Johann, Biedrzyński Margarette, Bartkowiak Johann, Bartkowiak Franz, Bastelt Georg, Brodziak Adalbaert, Biedrzyński Michael, Banach Stanisław, Barański Ignacy, Bajorski Jan (ksiądz), Bartelt Georg – nauczyciel (urodzony 4.03.1886, zamieszkały od 1.04.1908 do 16.09.1916), Chwaliszewski Anton, Chudziński Ignaz, Chwaliszewski Stanisław, Dykiert Antonia, Drewniak Ignatz, Dzik Franz, Dudziak Martin, Dudziak Thomas, Dzik Władysław, Esser Paul – nauczyciel (urodzony 10.02.1868; data wyprowadzenia 4.10.1907 do Belęcina; żona Elisabeth Gregor urodzona 27.10.1869; dzieci: Friedrich urodzony 29.06.1901, Elisabeth urodzona 2.09.1902, Gertrud urodzona 29.06.1906), Florek, Fabyański Johann, Goebel Karl, Glapiak Andreas, Grzegorzewska Franciszka, Gabryczak Johann, Grzegorzewski Wawrzyn, Hoffmann Jan, Jabloński Jakob, Łukaszyk Adalbert, Katarzyński Stanisław, Kozica Józef, Kusnierek Franz, Kasiński Anton, Kozica Franz, Kaczmarek Ignatz, Kaczmarek Johann, Kubiak Stefan, Kaczmarek Johann, Krawczyński Henryk – nauczyciel (urodzony 2.04.1889, zamieszkały do 15.03.1919 do 1.10.1920), Mikolajczak Kamil, Majorczyk Peter, marciniak Andreas, Michalska Theresa, Matyaszczak Lorenz, Musielak Peter, Malepczak Lorenz, Musielak Peter, Matysiak Michael, Musielak Josef, Musielak Johann, Marciniak Johann, Muszkowiak Thomas, Majorczyk Józef, Nowicki Franz, Naskręt Johann, Nowak Peter, Nowak Franz, Nawrocik Franz, Nowak Ignatz, Nowak Władysława – nauczycielka (urodzona 11.07.1887 w Wonieszcz pow. Śmigiel, zamieszkała od 1.09.1918 do 2.11.1920), Pawłowski Anton, Paszek Józefa, Przybył Anton, Pawlak Anton, Ptaszyński Andreas, Płócieniczak Michael, Ptaszyński Johann, Pawłowski Jan, Piotrowski Stanisław, Rybakowski Martin, Ratajczak Stanislaw, Rybakowski Johann, Ryczkowski Johann, Rączka Johann, Stachowiak Adalbert, Śmierzchalski Johann, Schuster Adalbert – nauczyciel (urodzony 30.08.1856, zamieszkały od 16.09.1916; żona: Magdalena, urodzona 25.05.1858; dzieci: Maria urodzona 10.07.1879, Sofia urodzona 15.03.1891), Slotała Franz, Serwatka Josef, Sonke Ignatz, Stawecki Stanislaus, Stachowiak Walenty, Sobczak Józef, Urbanowski Johann, Rzeźnik Peter, Urbaniak Thomas, Wehner Theresa, Wojciechowski Stefan, Więckowiak Peter, Wolski Walentin, Wawrzyniak Franciszek, Wilczyński Franciszek, Wasiołka Stanisław.

Konkretne przykłady:

SZKOŁA (SCHULE)
Schuster Michael
Esser
1. Bartelt
2. Sofia Schuster (urodzona 15.03.1891 (Frau)

Kriesel Julia (wittwe) urodzona 14.07.1848
Kriesel Mark – nauczyciel (urodzony 10.02.1889, zamieszkały od 4.101916 do 13.11.1919.
Kriesel Gertrud (urodzona 15.01.1887)
Krawczyński Henryk

Władysława Nowak – nauczycielka

Józef Marcinkowski – nauczyciel (urodzony 29.04.1883, zamieszkały do 1.08.1924)
Marcinkowska Bronisława (urodzona 29.04.1893)
Marcinkowski Władysław (urodzony 25.06.1915)
Marcinkowski Kazimierz (urodzony ?.12.1920)

Numer domu 23
Władysław Zaremba – ksiądz (urodzony 23.06.1862, zamieszkały od 9.04.1926 do 30.03.1927)
Bajorski Jan – ksiądz (urodzony 25.12.1875)
Konieczny Sylwester – ksiądz (urodzony 30.10.1901, zamieszkały od 2.02.1928 do 11.04.1928 i do 1.11.1929 do 7.07.1930)
Walery Porankiewicz – ksiądz (urodzony 12.11.1906, zamieszkały od 1.07.1930)

___________________________________

Źródło:

AKTA GMINY OSIECZNA
Sygn. 324-325


WARTO ZOBACZYĆ
Dwór Drobnin

Kościół Pawłowice

Dwór Oporowo

Kościół Drobnin

Pałac Pawłowice

Kościół Oporowo

Pałac Garzyn

Dwór Lubonia

Pałac Górzno
Wygenerowano w sekund: 0.02 3,175,613 Unikalnych wizyt